Taśmy LED - jak wybrać najlepszą

Taśmy LED są bardzo popularne w ostatnim czasie. Jest to takie rozwiązanie, które staje się bardzo popularne zarówno w domach jak i w ogrodach. Obecnie mamy wiele modeli taśm, dlatego łatwo będzie coś interesującego wybrać. Cechą wspólną zawsze jest to, że taka taśma będzie elastyczna Taśmy LED można obecnie konfigurować w miarę swoich potrzeb stosując różne rodzaje używanych diod, można zmieniać kolor świecenia czy też długość takiej taśmy. Niektóre z nich przygotowywane są także w różnych klasach szczelności co będzie decydowało o tym jak mogą być wykorzystywane. Czym należy się kierować przy wyborze taśmy LED Jeśli wybieramy taśmę LED należy brać pod uwagę to jakie ma parametry świetlne. Dodatkowo taka taśma powinna mieć również odpowiednie atesty bezpieczeństwa CE oraz ROHS.

Warto sprawdzić jak jakościowo jest ona przygotowana. Taśmy gorszej jakości i sprzedawane w niższej cenie mają najczęściej mniejszą żywotność. Producent może nas zapewniać o tym, że będzie to 50 tysięcy godzin, ale w rzeczywistości będzie inaczej. Lampa może szybko się przepalać a światło może się stawać słabsze. Ważne będzie także przeznaczenie taśmy. Od tego, gdzie będzie zastosowana zależeć może jasność diod, szczególność czy też konieczność zastosowania profilu z aluminium. Niektóre taśmy doskonale nadają się także do przygotowywania podświetlenia dekoracyjnego. Z tego względu, że taśmy LED są małych rozmiarów i mają elastyczny charakter będzie można je stosować praktycznie wszędzie, również w tych miejscach trudno dostępnych. Spotykamy się obecnie z przygotowaniem różnych taśm, tak że będzie można je również stosować w różny sposób.

Przy pomocy tego rodzaju taśm świetnie podświetla się półki, schody, wnęki, meble, podłogi czy sufity. Taśmy led, które mają szczególnie wysoką klasę szczelności będą doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w łazienkach, łaźniach oraz wszędzie tam, gdzie występować będzie podwyższona wilgotność. Dzięki taśmie RGB ze specjalnym sterownikiem na pilot będzie można wygodnie sterować taśmą uzyskując zróżnicowane efekty świetlne. Można niekiedy ustawiać różne kolory oraz wprowadzać pewne zmienne sekwencje.

ul. Wiesiołkowa35 45-678 Kraków

569-569-468

kontakt@konkurs2013.pl