Co to jest i do czego służy taśma LED?

Taśma LED to dosyć cienki, elastyczny pasek na którym umieszczono w niewielkich odległościach od siebie świecące diody. Wzrost ich popularności sprawił, że mamy obecnie na rynku dostępnych wiele modeli i przeróżnych konstrukcji taśm LED, a producenci cały czas prześcigają się w zastosowaniu coraz nowocześniejszych technologi i możliwości jakie daje użycie tych taśm. Na rynku są już także dostępne taśmy z diodami RGB, czyli takimi które mogą dawać światło o przeróżnej barwie, w zależności od naszego nastawienia i humoru. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego sterownika barw, który reguluje harmonijne przechodzenie odcieni poszczególnych kolorów. Taśmę LED można ciąć nożyczkami, są bardzo elastyczne, więc dopasują się do każdej powierzchni, a do tego posiadają podłoże samoprzylepne, więc są bardzo łatwe w aplikacji.

Dla wielu osób taśma LED to tylko dekoracja, lecz nie można się z tym zupełnie zgodzić. Taśma ta ma bardzo dużo praktycznych zastosowań więc nie może być zakwalifikowana wyłącznie w ten sposób. Wielu projektantów i wykonawców uznaje tą taśmę jako oświetlenie dodatkowe i właściwie najlepiej w ten sposób ją potraktować. Taśmy ledowe można zamontować jako zwykłe paski z diodami lub też umieścić je w osłonce, o czym musimy zdecydować już przed zakupem, ponieważ nie każdy typ taśmy można ulokować w osłonce. Taśma o największej gęstości i mocy diod może być z powodzeniem użyta jako doświetlenie miejsca pracy.

Doskonała jest do umieszczenia nad blatem czy pod szafkami w kuchni, świetnie zastępuje popularne niegdyś świetlówki. Taśma LED świetnie sprawdza się także w pokojach młodzieżowych i dziecięcych, jako dodatkowe oświetlenie biurka. Sprawdza się także jako oświetlenie toaletki czy lusterka w łazience. Taśmy te poprawiają też bezpieczeństwo w mieszkaniu, można nimi oświetlić dodatkowo schody co zmniejsza prawdopodobieństwo upadku. Podświetlając nimi wybrane fragmenty ścian czy też meble, możemy stworzyć w naszych mieszkaniach niepowtarzalny charakter, nowoczesny i modny, a przy tym przytulny i wzmacniający poczucie domowej atmosfery ciepła.

ul. Wiesiołkowa35 45-678 Kraków

569-569-468

kontakt@konkurs2013.pl