Oświetlenie ogrodowe, czyli jakie lampy i gdzie najlepiej zamontować

Właściwie oświetlenie w ogrodzie sprawi, że nasza posesja będzie od razu dużo lepiej wyglądać i łatwiej nam będzie poradzić sobie z włamywaczami, będziemy sami mogli wygodne po ogrodzie spacerować nawet po tym jak zapadnie zmrok. Instalacja elektryczna w ogrodzie Jeśli chcemy przygotować oświetlenie to trzeba pomyśleć o instalacji zanim zagospodarujemy ogród, chodzi o kwestie związane z układaniem kabli tak by można było wszystko odpowiednio zabezpieczyć. Oczywiście instalację powinien nam przygotować elektryk, który posiada odpowiednie uprawienia i będzie w stanie wszystko skutecznie dla nas wykonać.

Dobrze będzie podłączyć instalację do domowego złącza stosując jednak oddzielny obwód. Na dużych posesjach, gdzie chcemy wprowadzać wiele źródeł światła najczęściej stosuje się domowe napięcie 230V. W momencie, gdy tych punktów światła będzie tylko kilka można ewentualnie zdecydować się na niskie napięcie 12 albo 24 V. Wybierając konkretne rodzaje lamp powinno się sprawdzać do jakiego napięcia są one dostosowane i czy można stosować rozwiązania energooszczędne. Warto sprawdzić jak włączać się będzie lampy, tak by nie trzeba było jednym przyciskiem wszystkiego uruchamiać, ponieważ to nieekonomiczne rozwiązanie. W przypadku organizacji oświetlenia starajmy się tak kierować kablami, by nie przebiegały przy dużych drzewach czy fundamentach. Chodzi o to, by nie doszło do ich uszkodzenia.

Układa się kable pod warstwą piasku w odpowiednim wykopie, można je także oznaczyć niebieską folią, tak by w czasie prac nie doszło do ich uszkodzenia. Poszczególne formy oświetlenia trzeba oczywiście dopasować do miejsca, w którym będą one zastosowane oraz rozwiązań, na jakich będzie nam najbardziej zależeć. Powinniśmy osadzać źródła światła tak, by charakteryzowały się praktycznością. Kluczową sprawą, na której zawsze powinno nam zależeć to oczywiście kwestia bezpieczeństwa. Dlatego przed zakupem trzeba sprawdzić czy wybrane przez nas rozwiązania mają odpowiednie zabezpieczenie przeciwko wodzie oraz odpowiednia pyłoszczelność. Nie można zapominać, że lampy będą narażone na działanie czynników atmosferycznych, dlatego ich jakość jest tak ważna.

ul. Wiesiołkowa35 45-678 Kraków

569-569-468

kontakt@konkurs2013.pl