Oświetlenie LED - diody ledowe

Rodzaje diod ledowych - przewodnik:

Dioda LED szeregu głównego

Najbardziej popularne rozwiązania w naszym kraju ponieważ są one po prostu tanie. Zbudowane są one tak, że wydajność jest najmniejsza ze wszystkich diod. Źródła światłą są budowane na tych diodach i mają mniejszą dostępną moc świetlną, ponieważ dioda taka będzie miała małą moc. Żarówka LED, która o taką diodę będzie oparta daje nam dużo światła jeśli wmontuje się tam dużo tych diod. Może być ich nawet 80 a moc będzie wtedy 3-4W.

Diody LED SMD

W kształcie kwadratu czy prostokąta. Charakteryzują się lepszą wydajnością niż diody szeregu głównego i to będzie dawać większą moc. Pośród tych diod znajdują się diody o numerach 3528, 5050 a także 5630. Każda kolejna dioda ma większą moc. Diody takie mają również szeroki kąt świecenia, trudniona możliwość zastosowania soczewek sprawi, że nie ma tutaj innych możliwości budowania kąta świecenia tych żarówek, które na tych diodach bazują. Diody w takiej formie stosuje się do taśm LED i świetlówek LED.

Diody LED COB

Jest to taka jedna z nowszych technologii. Gdy chodzi o diody COB to ona wygląda jak żółtko jaja. W żarówkach montowana będzie jedna dioda, która ma określoną moc i to sprawi, że można uzyskać jedno duże źródło światła. Tak jak w przypadku diod SMD tutaj również mówi się o szerokim kącie świecenia. Można również poszukać źródła światła o skupiającej soczewce i dzięki temu będzie szansa na regulowanie kąta świecenia. Diody COB dają duże opcje, gdy chodzi o możliwość uzyskania światła o dużej mocy. W sprzedaży mamy również oświetlacze LED, które buduje się w na bazie diod COB i mogą mieć nawet więcej niż 100W.

Diody Power LED

To diody z dużą mocą. Spotykane są w żarówkach z power LED, albo też w ramach high power LED a także w oświetlaczach architektonicznych LED. Na pewno są one dobrym wyborem, ponieważ tam jest soczewka, która pozwala aranżować pomieszczenie poprzez oświetlenie

Diody LED RGB

To bardzo charakterystyczne diody, które mają trzy barwy czerwień, zieleń i niebieski. Łączenie tych barw daje nam białą. Jeśli chodzi o diody RGB dają one wiele możliwości, ponieważ ilością konkretnych barw będzie można manewrować.

ul. Wiesiołkowa35 45-678 Kraków

569-569-468

kontakt@konkurs2013.pl