Oświetlenie ogrodowe - Dobór lamp

Lampy ogrodowe mogą nam służyć jako rozwiązanie w formie stałego oświetlenia jak i też jedynie do części działki. Mogą mieć charakter lamp, które będą wyłącznie dekoracyjne jak i też mogą być w formie lamp, które w określonych godzinach będą pracować. Wybierając lampy należy się kierować nie tylko ich wyglądem, ale trzeba myśleć o tym, gdzie będą stosowane. Trzeba brać pod uwagę to z jaką intensywnością będą one wykorzystywane. Oprawy muszą bowiem być tak przygotowane, że będą spokojnie wytrzymywać nawet bardzo długą pracę. Jeśli chcemy oświetlać ścieżki komunikacyjne to dobrym rozwiązaniem będą takie oprawy, które wmontowane będą w powierzchnie.

Jednocześnie można się również zdecydować na jakieś praktyczne rozwiązanie, które będzie dawało odpowiednio dużo światła, a nie będzie jednocześnie pobierało wiele prądu. Montując oświetlenie trzeba sprawdzić pod jakim napięciem może pracować. To bardzo ważna kwestia, by wybrać takie lampy, do których uda się stosowanie dopasować napięcie. Jeśli używane są małe żarówki do 20 W to możliwe, że wystarczy napięcie 12 albo 24 V. jeśli natomiast będzie chciało się stosować jakieś mocniejsze rozwiązanie to już będzie się trzeba zdecydować na zastosowanie oświetlenie pod 230 V. Jeśli chcemy podświetlać elewacje czy wysoki żywopłot również dobrze sprawdzą się takie reflektory, które będą się znajdować bardzo blisko podłoża. Mogą być takie, które w części również schowają się w tym podłożu i praktycznie nie będą przeszkadzać.

Jeśli coś montowane jest na takim niskim poziomie to zawsze trzeba decydować się na rozwiązanie, które będzie odpowiednio wzmocnione. Dobre będą zawsze jakieś hermetyczne obudowy z szybami, które odporne będą na uderzenie. W momencie, gdy mamy duży ogród i chcemy przygotować jakieś bardziej ogólne oświetlenie to będzie się można zdecydować na używanie lamp na masztach, które będą miały do 3 metrów wysokości. Mają one małą oprawkę, gdzie wkręcić można często dość mocną żarówkę i tym samym z wysokości będzie ona oświetlała skutecznie nawet takie większe tereny.

ul. Wiesiołkowa35 45-678 Kraków

569-569-468

kontakt@konkurs2013.pl